„Szansa na sukces” po sądecku

Justyna Jędrusik i Tomasz Jarosz, sądeccy laureaci telewizyjnej „Szansy na Sukces”, wystąpili w sobotnim koncercie (20 czerwca 2020) na dziedzińcu Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu. To było pierwsze takie wydarzenie zorganizowane u nas po kilku miesiącach przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa. Piosenkarzom towarzyszył muzyczny zespół pod kierownictwem Macieja Niecia.

Justyna Jędrusik pochodzi z Nowego Sącza. Kiedyś jako dziecko śpiewała w Chórze SOKOLIKI. Obecnie pracuje w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie Trybunalskim. W marcu br. wygrała „swoją” edycję „Szansy na Sukces”. Pięknie zaśpiewała piosenkę z repertuaru Haliny Frąckowiak, zatytułowaną „Anna już tu nie mieszka”. Bardzo dobrze również zaprezentowała się w finałowej rozgrywce (wybrała „Papierowy księżyc” Haliny Frąckowiak).

Tomasz Jarosz z Kamionki Wielkiej to zawodowy muzyk. Przez kilkanaście lat grał na klarnecie w Orkiestrze Reprezentacyjnej Straży Granicznej, z którą wielokrotnie występował na scenie MCK SOKÓŁ m.in. podczas koncertów noworocznych. Od ośmiu lat jest liderem grupy Lachersi. Kilka tygodni temu triumfował w „Szansie na Sukces” poświęconej Formacji Nieżywych Schabuff (utwór „Poranki”), a niedługo później zwyciężył w finale programu (najpierw wykonał „Ławkę” Formacji Nieżywych Schabuff, a później „Póki na to czas” De Mono), co dało mu przepustkę do udziału w Koncercie Debiuty w 57. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Tam zaprezentuje się 4 września br. Już dzisiaj przygotowuje się do tego występu.

Sobotni koncert, na powitanie lata, to kolejny etap „odmrażania” naszej instytucji. Najpierw otwarta została Galeria Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ, później – Kino SOKÓŁ. Powoli wracają więc do nas goście (przy zachowaniu odpowiednich rygorów sanitarnych). Na dziedzińcu zebrało się sporo widzów. Przelotne opady deszczu ich nie odstraszyły. Przez 90 minut daleko słychać było dźwięki muzyki…

Usłyszeliśmy kolejno następujące utwory: „Z Tobą chcę oglądać świat” (Zbigniew Wodecki), „Papierowy księżyc” (Halina Frąckowiak), „Poranki” (Formacja Nieżywych Schabuff), „I have nothing” (Whitney Houston), „Obcasy” (muzyka - Maciej Nieć, słowa - Teresa Fior), „Bezsenność we dwoje” (Andrzej Zaucha), „Karcma” (melodia ludowa), „Don’t trust me (słowa i muzyka - Justyna Jędrusik), „Bez układów” (muzyka - Maciej Nieć, słowa - Paweł Stec), „Nie jesteś sam” (autorka tekstu i muzyki - Justyna Jędrusik), „Ławka” (Formacja Nieżywych Schabuff ), „Don't stop me” (Queen). „Póki na to czas” (De Mono) i „Wszystko kwitnie wkoło” (Skaldowie).

Słowa „Wiosna, cieplejszy wieje wiatr” na bis popłynęły jakby na przekór faktowi, że właśnie zaczyna się... lato.

Warto wiedzieć

Specjalnymi gośćmi koncertu byli przedstawiciele Związku Podhalan z Jazowska, którzy w ostatnich miesiącach prowadzili akcję szycia maseczek ochronnych. Trafiły one m.in. do MCK SOKÓŁ, ale też do kilku innych instytucji. Dyrektor MCK SOKÓŁ Andrzej Zarych wręczył prezesowi ZP Janowi Bielowi specjalny dyplom z podziękowaniami.

Podczas tego wieczoru widzowie i artyści włączyli się w ogólnopolską akcję charytatywną #GaszynChallenge. Zebraliśmy 650 zł, które już przekazane zostały na rzecz podopiecznych Fundacji Siepomaga - na leczenie dzieci cierpiących na rdzeniowy zanik mięśni.

Za nominację dziękujemy Urzędowi Marszałkowskiemu, natomiast my nominujemy do dalszego „pompowania”: Gminny Ośrodek Kultury w Podegrodziu, Bukowiańskie Centrum Kultury - Dom Ludowy w Bukowinie Tatrzańskiej i Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu!