Na ludowo w "Mieście Dzieci"

W miniony weekend (15 - 16 czerwca 2019) w Rabce-Zdroju odbył się jeden z najważniejszych przeglądów dziecięcych zespołów folklorystycznych w kraju. Wzięło w nich udział 14 dziecięcych zespołów folklorystycznych z terenu Karpat i Podkarpacia.

Komisja Artystyczna składzie: Wiesława Hazuka – choreograf, Małgorzata Kiereś – etnograf, Jadwiga Adamczyk – muzyk, folklorysta /MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu/, Benedykt Kafel – etnograf /MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu/, Marek Harbaczewski – choreograf /MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu/, obejrzała prezentacje 14 zespołów z 11 regionów etnograficznych:

Komisja wyróżniła najbardziej wartościowe elementy każdego z zaprezentowanych widowisk prezentujące tradycyjny folklor, przyznając równorzędne nagrody po 1500 zł dla każdego zespołu sfinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

Do uczestnictwa w 28. Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych ŚWIĘTO DZIECI GÓR, który odbędzie się w Nowym Sączu w lipcu 2020 roku, zarekomendowano zespoły: 
Podczas Festiwalu nie zabrakło również kiermaszu potraw regionalnych i podhalańskich przysmaków, bazaru sztuki ludowej i rękodzieła a także warsztatów artystyczne. Przed zebraną w Amfiteatrze publicznością wystąpili również goście specjalni: MAŁA HELENKA z Chełmca oraz MAŁA ARMIA JANOSIKA z Raby Wyżnej.

Do pobrania