konfrontacja frenetyków w nowotarskich jatkach

6. grudnia na Mikołaja - prezent - wernisaż wystawy pt: "Konfrontacja Frenetyków". Jak bywa przy wystawach zbiorowych i tym razem można zobaczyć wiele technik i koncepcji stosowanych przez zaproszonych artystów.

Wystawa prezentowana w Galerii Sztuki BWA Jatki w Nowym Targu gromadzi prace 15 artystów działających w kręgu „Niezależnej Akademii Frenetyków” – formacji, która powstała w 2007 roku z inicjatywy trójki artystów: Anny Kardasz, Magdaleny i Dawida Kędzierskich, a jej nazwę wykreował Michał Mroczka.

W skład grupy wchodzą absolwenci i doktoranci takich uczelni jak: Wydział Sztuki Rzeszów, ASP Kraków, ASP Lwów, UMCS Lublin oraz Preszowskiego Uniwersytetu. Dla Frenetyka istotą jest optymistyczne, entuzjastyczne tworzenie. Szaleńczo twórcze, przede wszystkim wyjście ze sztuką do ludzi.

Na wystawie można zobaczyć obrazy olejne z gatunku malarstwa ekspresyjnego i impresyjnego, a także ceramiki, linoryty, rysunki, fotografie, rzeźby w drewnie i w kamieniu, prace wykonane z najrozmaitszych materiałów.

Ekspozycja czynna do 10 stycznia 2020 r.