"Góry mistyczne" - promocja publikacji i pokaz multimedialny

We czwartek, 6 lutego, w Galerii Sztuki BWA JATKI w Nowym Targu - oddział MCK SOKÓŁ, odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Mam Wam coś do powiedzenia". Tym razem - promocja publikacji i pokaz multimedialny pt: "Góry mistyczne" - autorstwa ks. Zbigniewa Pytla. (Wydawnictwo, zdobył II miejsce w kat. album na IV Międzynarodowym Konkursie Najlepsze Wydawnictwo o górach. 2019).

Spotkanie zgromadziło wiele osób. Żelazne audytorium stanowiła klasa - przyjaciele z ławy szkolnej z nowotarskiego Liceum im. Seweryna Goszczyńskiego. Goście przybyli z różnych miejscowości Małopolski. Spotkanie prowadziła red. Beata Zalot, a w jego trakcie zobaczyliśmy prezentację multimedialną, którą opracował Piotr Nawara. 

"Zawartość publikacji zawiera nie tylko jedno konkretne pasmo, bo takich gór nie ma, ale kilka pasm górskich w różnych rejonach świata. W moim zamyśle prezentowane góry to miejsce, gdzie - pozostając w sferze duchowości - mamy szansę na poznanie i zjednoczenie się z Bogiem. Dlatego też zdjęciom towarzyszą tekst. (...) Oglądając ten album Czytelnik przestaje być jedynie turystą na górskim szlaku, a wybrane strofy z poezji św. Teresy Wielkiej, św. Jana od Krzyża, św. św. Teresy od Dzieciątka Jezus, św. Siostry Faustyny oraz św. Jana Pawła II prowadzą Czytelnika na ścieżkę jego własnych poszukiwań AStwórcy. Czyż nie po to właśnie idzie się w góry?"

Agnieszka Siekierżycka, grafik projektant
fragment wstępu do wydawnictwa