Eliminacje powiatowe 64. OKR za nami!

Zakończyły się eliminacje powiatowe 64. OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO, które przeprowadzone zostały w 9 miejscowościach Małopolski. Kolejny etap – eliminacje rejonowe – odbędą się 8 kwietnia w Teatrze im. L. Solskiego w Tarnowie oraz 9 kwietnia w MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu.

Swoim zasięgiem eliminacje do sądeckiego i tarnowskiego etapu rejonowego 64. OKR objęły powiaty bocheński, brzeski, dąbrowski, gorlicki, limanowski, nowosądecki, nowotarski, tarnowski, tatrzański oraz miasta Nowy Sącz i Tarnów. W sumie w czterech Turniejach Konkursu zaprezentowało się 138 uczestników: 94 w Turnieju Recytatorskim, 22 w Turnieju Poezji Śpiewanej, 13 w Turnieju „Wywiedzione ze Słowa” oraz 9 w Turnieju Teatrów Jednego Aktora.

W eliminacjach rejonowych w Nowym Sączu i Tarnowie zaprezentuje się w sumie 52 laureatów eliminacji powiatowych.

Jury eliminacji rejonowych wytypuje laureatów do finału wojewódzkiego Konkursu, który odbędzie się 24-25 kwietnia br. w Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie.

Organizatorzy: Towarzystwo Kultury Teatralnej w Warszawie we współpracy z Domami i Ośrodkami Kultury oraz Akademia Sztuk Teatralnych w Krakowie.

Patronat honorowy: Minister Edukacji Narodowej.