7. Posiady Teatralne za nami

Na scenie Orawskiego Centrum Kultury w Jabłonce wystąpiło 20 grup z 9 powiatów województwa małopolskiego (po 1 z powiatu krakowskiego, myślenickiego, wadowickiego, po 2 z powiatu chrzanowskiego, gorlickiego, limanowskiego, nowosądeckiego, tarnowskiego, 7 z powiatu nowotarskiego).

Jesteśmy pod wrażeniem poziomu tegorocznych POSIADÓW TEATRALNYCH na Orawie. Doceniamy udział i wkład pracy instruktorów, reżyserów, scenografów, muzyków i każdego uczestnika z osobna. Zapadają w naszą pamięć wyraziste postaci: byliście atrakcyjni bo wiarygodni. Przeżywaliśmy dzięki Wam radość i smutek, wzruszenie i zadumę, śmialiśmy się, podziwiali piękne tańce i różnorodną muzykalność. Siła Wasza wynika również z tego, że nie boicie się robić spektakli z przesłaniem moralnym. Chcemy bowiem chronić i pielęgnować tradycję, dobry obyczaj i to niezwykle cenne szlachetności.
 

Mamy świadomość wspólnego celu tworzenia teatru mądrego, wnoszącego piękno, dobro, prawdę do naszych serc. Czujemy się odpowiedzialni, żeby jak najskuteczniej podpowiadać, doradzać, życzliwie krytykować. Jesteśmy po to, by wspólnie kształtować gust i smak – a nie po to, żeby go tylko zaspokajać. My jako praktycy teatru uczyliśmy się tu od Was i mamy nadzieję, ze nasze opinie okażą się przydatne.

(fragment z protokołu jury)