Artykuły

Tutaj znajdziesz informacje związane z naszą instytucją.

Nagrody im. Romana Reinfussa wręczone na Zamku w Dębnie

8 października 2019
Urszula Gieroń, specjalistka od etnografii z Muzeum Okręgowego w Tarnowie, otrzymała I Nagrodę im. Romana Reinfussa. Uroczystość odbyła się na Zamku w Dębnie w poniedziałek 7 października 2019. Jej kandydaturę zgłosiło Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ.
Kongres Kultury Regionów

Ogólnopolski sukces Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ

12 września 2019
Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego wpisał działalność Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu na rzecz ochrony niematerialnego dziedzictwa kulturowego do KRAJOWEGO REJESTRU DOBRYCH PRAKTYK.
Cztery pory roku w MCK SOKÓŁ

Jesienne wydanie Biuletynu Informacyjnego MCK SOKÓŁ

9 września 2019
Ukazał się najnowszy numer biuletynu MCK SOKÓŁ, a w nim wydarzenia organizowane od września do listopada 2019.
Biuletyn jest dostępny w kasie MCK SOKÓŁ oraz w wersji cyfrowej.
aparat fotograficzny

Konkurs fotograficzny ECHO TROMBITY

24 czerwca 2019
Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym, dla którego inspiracją jest organizowany od 42 lat Małopolski Festiwal Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY.

GENIALNI, LOKALNI, GLOBALNI, czyli Ranking im. Danuty Szaflarskiej

20 maja 2019
Joanna Kulig, znakomita młoda aktorka, pochodząca z Muszynki koło Krynicy-Zdroju, zwyciężyła w Rankingu im. Danuty Szaflarskiej GENIALNI, LOKALNI, GLOBALNI. W finałowej dziesiątce znalazł się dyrektor Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ Antoni Malczak, który został wyróżniony w uznaniu zasług dla rozwoju kultury nie tylko w Małopolsce. Podsumowanie tego przedsięwzięcia zostało zorganizowane w niedzielę 19 czerwca 2019 r. w starosądeckim Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari.
chusta i teczka

NADPOPRADZKA SZKOŁA DAWNOŚCI w Piwnicznej-Zdroju przy współdziałaniu z Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ

11 kwietnia 2019
„Nadpopradzka szkoła dawności - od przedszkola do seniora” - taki tytuł nosił projekt zrealizowany, we współpracy z MCK SOKÓŁ, przez Stowarzyszenie Górali Nadpopradzkich  z Piwnicznej-Zdroju, które uzyskało środki z budżetu obywatelskiego województwa małopolskiego 2018.