Artykuły

Tutaj znajdziesz informacje związane z naszą instytucją.

Maseczki ochronne od Związku Podhalan

2 kwietnia 2020
Bardzo dziękujemy wspaniałym Paniom ze Związku Podhalan, które w tych trudnych czasach pamiętają również o pracownikach instytucji kultury i uszyły dla nas maseczki ochronne!
Świeca w dłoni

Kondolencje

30 marca 2020
Naszej Koleżance Agacie Stachoń oraz jej najbliższym przekazujemy wyrazy głębokiego żalu i współczucia po śmierci Taty.

Żegnamy Krzysztofa Pendereckiego...

30 marca 2020
W niedzielę 29 marca 2020 r. zmarł KRZYSZTOF PENDERECKI, jeden z najwybitniejszych współczesnych polskich kompozytorów, autor znakomitych dzieł oratoryjnych, dyrygent, pedagog, rektor krakowskiej Akademii Muzycznej, twórca Europejskiego Centrum Muzyki w Lusławicach. Pan Profesor był od lat związany z Wojewódzkim Ośrodkiem Kultury i Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ.  

Rok Jubileuszy!

20 marca 2020
Tak się ciekawie złożyło, że 2020 rok to rok aż trzech jubileuszy w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu. Dokładnie 110 lat temu w Sokolni Sądeckiej zaczęto wyświetlać pierwsze projekcje filmowe. 65 lat później, 15 lipca 1975 roku, wojewoda nowosądecki powołał w Nowym Sączu Wojewódzki Ośrodek Kultury, który obecnie funkcjonuje pod nazwą Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ. Ostatni z jubileuszy należy do Galerii Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ, która w grudniu 2010 roku wystawą „Władysław Hasior – powrót” zainaugurowała swoją działalność w nowej siedzibie.

MCK SOKÓŁ w sieci!

18 marca 2020
W obliczu zagrożenia epidemicznego, instytucje kultury w całej Polsce musiały częściowo zawiesić swoją działalność. Wychodząc naprzeciw potrzebom odbiorców Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ postanowiło udostępnić część posiadanych w swoich zasobach interesujących i wartościowych materiałów, jak również ułatwić dotarcie do tych, które są już dostępne online.

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ nieczynne do odwołania!

16 marca 2020
Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ wraz ze wszystkimi oddziałami (Kino SOKÓŁ, Galeria Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ, Galeria Sztuki BWA JATKI, Instytut Europa Karpat, Biuro Organizacyjne w Tarnowie) będzie nieczynne do odwołania! Na bieżąco można się z nami kontaktować telefonicznie pod numerem: +48 18 4482610 lub mailowo: kontakt@mcksokol.pl.