Aktualności

Tutaj znajdziesz aktualne informacje związane z naszą działalnością.

Wiosenny biuletyn MCK SOKÓŁ

1 marca 2019
Ukazał się najnowszy numer biuletynu MCK SOKÓŁ, a w nim wydarzenia organizowane od marca do maja 2019.
fot. Piotr Gryźlak

Nagroda im. Ks. Prof. Bolesława Kumora dla Jerzego Gizy i Marcina S. Przybyły

25 lutego 2019
W sobotę (23 lutego) w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ poznaliśmy laureatów siódmej edycji Konkursu o Nagrodę Ks. Prof. Bolesława Kumora. Kapituła, pod przewodnictwem Marioli Berdychowskiej, przyznała to wyróżnienie znanemu z licznych publikacji historycznych sądeczaninowi Jerzemu Gizie (kategoria „Sądecki Autor”) i dr. Marcinowi S. Przybyle, krakowskiemu archeologowi, autorowi publikacji pt. „Przeszłość, pamięć i dziwne ruiny. Archeologiczne odkrycia na Górze Zyndramowej w Maszkowicach”  (kategoria „Książka o Sądecczyźnie”).
Aniołek na choince

SOKOŁOWE „Bóg się rodzi, moc truchleje”…

23 grudnia 2018
Jak co roku (od 39 lat) przed Świętami Bożego Narodzenia zasiedliśmy przy wspólnym stole do wigilijnej wieczerzy. W sali im. Romana Sichrawy, skąd spoglądał na nas życzliwie z portretu legendarny burmistrz Nowego Sącza, było tego wieczoru bardzo ciepło i serdecznie. Przybyło sporo gości, przyszli nasi emeryci, którzy niegdyś pracowali w Wojewódzkim Ośrodku Kultury i w MCK SOKÓŁ, przyjaciele z TG SOKÓŁ.
Ludzie w strojach regionalnych tańczący na scenie

Zespół Mazowsze szuka chórzystów!

19 grudnia 2018
Dyrekcja Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze" im. Tadeusza Sygietyńskiego zaprasza na przesłuchania do chóru Mazowsza. Termin i miejsce: 12 stycznia 2019 r. siedziba zespołu w Karolinie (ul. Świerkowa 2, 05-805 Otrębusy).
Harcerze i dyrektor MCK SOKÓŁ

Betlejemskie Światło w SOKOLE

19 grudnia 2018
W Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ zapłonęło w środę 19 grudnia Betlejemskie Światło Pokoju. Przynieśli je do nas harcerze z Hufca ZHP im. Bohaterów Sądecczyzny. Druhowie życzyli dyrektorowi Antoniemu Malczakowi i całej załodze radosnych, ciepłych świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku 2019.

MILUSIOKI pamiętały o SOKOLE

18 grudnia 2018
Po raz kolejny z kolędą, śpiewem, dobrym słowem i upominkami odwiedził nas zespół MILUSIOKI i z Nowego Targu. Grupka niepełnosprawnych dziewcząt i chłopców, ubrana w podhalańskie stroje, pod choinką w sali im. Romana Sichrawy złożyła życzenia dla całej załogi MCK SOKÓŁ, przekazując własnoręcznie wykonane prezenty na ręce dyrekcji: Antoniego Malczaka, Małgorzaty Kalarus, głównej księgowej Teresy Łukasik oraz Jadwigi Adamczyk i Anny Turewicz z działu folkloru. W rewanżu dzieci zostały ugoszczone drożdżówkami i poczęstowane cukierkami.