Aktualności

Tutaj znajdziesz aktualne informacje związane z naszą działalnością.

GENIALNI, LOKALNI, GLOBALNI, czyli Ranking im. Danuty Szaflarskiej

20 maja 2019
Joanna Kulig, znakomita młoda aktorka, pochodząca z Muszynki koło Krynicy-Zdroju, zwyciężyła w Rankingu im. Danuty Szaflarskiej GENIALNI, LOKALNI, GLOBALNI. W finałowej dziesiątce znalazł się dyrektor Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ Antoni Malczak, który został wyróżniony w uznaniu zasług dla rozwoju kultury nie tylko w Małopolsce. Podsumowanie tego przedsięwzięcia zostało zorganizowane w niedzielę 19 czerwca 2019 r. w starosądeckim Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari.
chusta i teczka

NADPOPRADZKA SZKOŁA DAWNOŚCI w Piwnicznej-Zdroju przy współdziałaniu z Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ

11 kwietnia 2019
„Nadpopradzka szkoła dawności - od przedszkola do seniora” - taki tytuł nosił projekt zrealizowany, we współpracy z MCK SOKÓŁ, przez Stowarzyszenie Górali Nadpopradzkich  z Piwnicznej-Zdroju, które uzyskało środki z budżetu obywatelskiego województwa małopolskiego 2018.
Podsumowanie projektu "Łącko folklorem płynące"

"ŁĄCKO FOLKLOREM KWITNĄCE" przy wsparciu Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ

10 kwietnia 2019
W Łącku w sali miejscowego Oddziału Związku Podhalan w poniedziałek 8 kwietnia 2019 r. podsumowany został projekt „Łącko folklorem kwitnące”. Został on zrealizowany przez Stowarzyszenie Promocji Tradycji i Kultury Ludowej KIYRPECKI w Łącku, przy pomocy budżetu obywatelskiego województwa małopolskiego 2018, dzięki wsparciu MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu.
pięć strojących osób

Szkoła Nadpopradzkiej Tradycji i Kultury przy wsparciu MCK SOKÓŁ

22 marca 2019
W Urzędzie Gminy w Rytrze podsumowany został projekt SZKOŁA NADPOPRADZKIEJ TRADYCJI I KULTURY, zrealizowany w ramach II edycji Budżetu Województwa Małopolskiego. Dyrektor Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ Antoni Malczak wręczył wójtowi Janowi Kotarbie i zastępcy wójta Mariuszowi Zuberowi dokument potwierdzający zakończenie tego przedsięwzięcia i przekazanie zakupionych materiałów i sprzętów.

Ambasador Antoni Malczak...

19 marca 2019
Dyrektor Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ Antoni Malczak został Honorowym Ambasadorem Sądeckiego Sztetlu. Uroczysta gala, podczas której wręczono statuetkę i dyplom potwierdzający przyznanie tego tytułu, odbyła się w Hotelu Beskid w Nowym Sączu (poniedziałek 18 marca). Jej uczestnikami były liczne osoby, które wspierają od lat tę ciekawą inicjatywę historyczną. Wśród składających gratulacje był prezydent Ludomir Handzel.
"Portret Polaka" - przedpremiera filmu

Portret Polaka, czyli wzruszająca opowieść o Bolesławie Barbackim

4 marca 2019
W piątek (1 marca 2019) w sali im. Lucjana Lipińskiego odbył się przedpremierowy zamknięty pokaz fabularyzowanego filmu dokumentalnego „Portet Polaka”. Dzieło wyreżyserowane przez Barbarę Szewczyk, według pomysłu i scenariusza Marii Molendy, obejrzała duża grupa osób zaangażowanych w realizację tego przedsięwzięcia. W powszechnej opinii widzów, ten piękny film, zarówno pod względem treści, jak i walorów artystycznych, znakomicie przybliża współczesnym jednego z najwybitniejszych w historii synów Nowego Sącza i Ziemi Sądeckiej, człowieka wręcz renesansowego, o licznych talentach i o wielkich zasługach dla swojej małej ojczyzny.