Aktualności

Tutaj znajdziesz aktualne informacje związane z naszą działalnością.

chusta i teczka

NADPOPRADZKA SZKOŁA DAWNOŚCI w Piwnicznej-Zdroju przy współdziałaniu z Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ

11 kwietnia 2019
„Nadpopradzka szkoła dawności - od przedszkola do seniora” - taki tytuł nosił projekt zrealizowany, we współpracy z MCK SOKÓŁ, przez Stowarzyszenie Górali Nadpopradzkich  z Piwnicznej-Zdroju, które uzyskało środki z budżetu obywatelskiego województwa małopolskiego 2018.
aparat fotograficzny

Konkurs fotograficzny ECHO TROMBITY

10 kwietnia 2019
Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym, dla którego inspiracją jest organizowany od 42 lat Małopolski Festiwal Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY.
Podsumowanie projektu "Łącko folklorem płynące"

"ŁĄCKO FOLKLOREM KWITNĄCE" przy wsparciu Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ

10 kwietnia 2019
W Łącku w sali miejscowego Oddziału Związku Podhalan w poniedziałek 8 kwietnia 2019 r. podsumowany został projekt „Łącko folklorem kwitnące”. Został on zrealizowany przez Stowarzyszenie Promocji Tradycji i Kultury Ludowej KIYRPECKI w Łącku, przy pomocy budżetu obywatelskiego województwa małopolskiego 2018, dzięki wsparciu MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu.
pięć strojących osób

Szkoła Nadpopradzkiej Tradycji i Kultury przy wsparciu MCK SOKÓŁ

22 marca 2019
W Urzędzie Gminy w Rytrze podsumowany został projekt SZKOŁA NADPOPRADZKIEJ TRADYCJI I KULTURY, zrealizowany w ramach II edycji Budżetu Województwa Małopolskiego. Dyrektor Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ Antoni Malczak wręczył wójtowi Janowi Kotarbie i zastępcy wójta Mariuszowi Zuberowi dokument potwierdzający zakończenie tego przedsięwzięcia i przekazanie zakupionych materiałów i sprzętów.

Ambasador Antoni Malczak...

19 marca 2019
Dyrektor Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ Antoni Malczak został Honorowym Ambasadorem Sądeckiego Sztetlu. Uroczysta gala, podczas której wręczono statuetkę i dyplom potwierdzający przyznanie tego tytułu, odbyła się w Hotelu Beskid w Nowym Sączu (poniedziałek 18 marca). Jej uczestnikami były liczne osoby, które wspierają od lat tę ciekawą inicjatywę historyczną. Wśród składających gratulacje był prezydent Ludomir Handzel.
"Portret Polaka" - przedpremiera filmu

Portret Polaka, czyli wzruszająca opowieść o Bolesławie Barbackim

4 marca 2019
W piątek (1 marca 2019) w sali im. Lucjana Lipińskiego odbył się przedpremierowy zamknięty pokaz fabularyzowanego filmu dokumentalnego „Portet Polaka”. Dzieło wyreżyserowane przez Barbarę Szewczyk, według pomysłu i scenariusza Marii Molendy, obejrzała duża grupa osób zaangażowanych w realizację tego przedsięwzięcia. W powszechnej opinii widzów, ten piękny film, zarówno pod względem treści, jak i walorów artystycznych, znakomicie przybliża współczesnym jednego z najwybitniejszych w historii synów Nowego Sącza i Ziemi Sądeckiej, człowieka wręcz renesansowego, o licznych talentach i o wielkich zasługach dla swojej małej ojczyzny.