MILUSIOKI pamiętały o SOKOLE

Po raz kolejny z kolędą, śpiewem, dobrym słowem i upominkami odwiedził nas zespół MILUSIOKI i z Nowego Targu. Grupka niepełnosprawnych dziewcząt i chłopców, ubrana w podhalańskie stroje, pod choinką w sali im. Romana Sichrawy złożyła życzenia dla całej załogi MCK SOKÓŁ, przekazując własnoręcznie wykonane prezenty na ręce dyrekcji: Antoniego Malczaka, Małgorzaty Kalarus, głównej księgowej Teresy Łukasik oraz Jadwigi Adamczyk i Anny Turewicz z działu folkloru. W rewanżu dzieci zostały ugoszczone drożdżówkami i poczęstowane cukierkami.
MILUSIOKI uczą się w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczo-Opiekuńczych w Nowym Targu pod troskliwym okiem wychowawczyń: Renaty Knap i Anny Szewczyk, z którymi przyjechały do Nowego Sącza. Mimo problemów, z którymi borykają się na co dzień, są grupą ciepłych, otwartych młodych ludzi, którzy przełamują bariery jakie stawia im świat. Pielęgnują z zapałem tradycje góralskie Podhala, tańczą, śpiewają, a swoje umiejętności prezentują nie tylko w szkole, ale także poza nią.
Warto wiedzieć, że Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Opiekuńczych w Nowym Targu jest organizatorem Ogólnopolskiego Festiwalu Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej "Tanecznym krokiem ku integracji".
Dziękujemy za wizytę i wspaniałe życzenia! Dużo zdrowia, niech się Wam darzy!