MCK SOKÓŁ w sieci!

W obliczu zagrożenia epidemicznego, instytucje kultury w całej Polsce musiały częściowo zawiesić swoją działalność. Wychodząc naprzeciw potrzebom odbiorców Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ postanowiło udostępnić część posiadanych w swoich zasobach interesujących i wartościowych materiałów, jak również ułatwić dotarcie do tych, które są już dostępne online.
Artykuł będzie na bieżąco aktualizowany, dlatego zachęcamy do częstego odwiedzania naszej strony.

Nasze profile w mediach społecznościowych:

Wydawnictwa i kolekcje

W naszej czytelni dostępne są wersje cyfrowe czterech publikacji wydanych przez MCK SOKÓŁ w ramach projektu Małopolska Szkoła Tradycji:
Galeria Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ zaprasza do przeglądania katalogów towarzyszących organizowanym przez nią wystawom oraz kolekcji obrazów, które posiada w swoich zbiorach:

Polecamy również inne nasze publikacje dostępne online: 

Amatorski Ruch Artystyczny

Folklor
Historia - foldery towarzyszące projektowi edukacyjno-kulturalnemu LABIRYNT HISTORII:
Wszystkie nasze publikacje są dostępne w serwisie Calaméo - TUTAJ.

Koncerty

Na naszym kanale YouTube znajdują się liczne zapisy pełnych koncertów organizowanych przez Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ. Oto kilka propozycji: 

Widowiska

Na naszym kanale YouTube dostępne są również spektakle i widowiska: 
W sieci możecie również obejrzeć film „Portret Polaka” o Bolesławie Barbackim, artyście i społeczniku z Nowego Sącza, którego producentem była Fundacja Nomina Rosae, a współproducentem m.in. Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ.

Wykłady, panele tematyczne i artykuły naukowe

Na przestrzeni ostatnich pięciu lat w ramach Kongresu Kultury Regionów zarejestrowane zostały cztery interesujące wykłady. Zapraszamy do ich wysłuchania: 
Wraz z Fundacją Nomina Rosae od wielu lat realizujemy program edukacyjny dla młodzieży pod nazwą Labirynt Historii. Zachęcamy do wzięcia udziału w wirtualnych lekcjach historii:  
Zachęcamy również do obejrzenia interesujących spotkań z cyklu "Tradycja przez Pokolenia":
Na naszych stronach znaleźć można również bardzo ciekawe artykuły naukowe z zakresu dziedzictwa niematerialnego:

Tematyczne cykle postów na Facebook'u

Na naszym fanpage'u, oprócz bieżących informacji, znajdziecie również kilka cykli postów tematycznych: 
Galeria Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ na swoim koncie wspomina najważniejsze z dotychczasowych wystaw prezentując liczne materiały wideo oraz dotąd niepublikowane zdjęcia. Podobnie, jak w przypadku BWA SOKÓŁ, na profilu Galerii BWA JATKI w Nowym Targu ukazują się liczne wspomnienia z wcześniejszych wystaw. 

Natomiast na profilu Kina SOKÓŁ w Nowym Sączu i naszego Dyskusyjnego Klubu Filmowego KOT znajdziecie  m.in. nagrania wideo poruszające różne zagadnienia ze świata filmu.

Zaglądnij do EtnoZagrody

EtnoZagroda to interaktywna mapa regionów etnograficznych Małopolski, a dokładniej jest to portal umożliwiający szybki i powszechny dostęp do wiedzy z zakresu szeroko pojętej kultury ludowej wszystkich regionów etnograficznych Województwa Małopolskiego. 

Na portalu znajdziecie ciekawe informacje o wszystkich grupach etnograficznych Małopolski, o ich gwarze, obrzędach i zwyczajach, o ich stroju i ubiorze, przysmakach regionalnych, rodzajach tańców, a nawet o charakterystycznych dla danego regionu trendach w budownictwie.

Wyruszcie w wędrówkę po etnograficznych zakamarkach Małopolski! www.etnoZAGRODA.pl

Zostań w domu z Kinem SOKÓŁ

Ruszyła platforma streamingowa Kina Sokół! Zapraszamy spragnionych filmowych wrażeń widzów do naszej wirtualnej sali na MOJEeKINO.pl. Zarejestruj się już dziś i ciesz się własnym kinem w domowym zaciszu!

Bezpośredni link do wirtualnej sali Kina SOKÓŁ: mojeekino.pl
Repertuar Kina SOKÓŁ znajdziesz tutaj. Zapraszamy!
(przy zakupie biletu na wybrany film należy zaznaczyć z wyświetlonej listy "Kino SOKÓŁ")

Kino SOKÓŁ zaprasza również do korzystania z oferty NINATEKI!

NINATEKA to filmy dokumentalne, fabularne, reportaże, animacje, filmy eksperymentalne, zapisy spektakli teatralnych i operowych, rejestracje koncertów, relacje dokumentujące życie kulturalne i społeczne oraz audycje radiowe.

Codziennie o 20:00 na stronie głównej ninateka.pl rozpocznie się transmisja wybranego filmu, natomiast z bazy filmowej możecie korzystać na okrągło przez cały dzień!