Małopolska Szkoła Tradycji
Działania podjęte w ramach projektu realizowanego w latach 2017 – 2020 pn. "Małopolska Szkoła Tradycji" obejmą swoim zasięgiem całą Małopolskę, a w sposób szczególny będą ukierunkowane na północnozachodnie tereny województwa małopolskiego.
W regionach Krakowiaków Wschodnich i Zachodnich, powstały MATECZNIKI TRADYCJI miejsca, w których prowadzone są warsztaty muzykowania ludowego, tańca ludowego, tradycyjnych zawodów, rzemiosła i rękodzieła artystycznego. Każdy warsztat czerpie z tradycji danego regionu, a uczestnicy zajęć poznają dziedzictwo kulturowe swojej małej ojczyzny.
Od września 2018 r. w 38 MATECZNIKACH TRADYCJI działalność kontynuuje:
Od września 2018 r. w 38 MATECZNIKACH TRADYCJI działalność kontynuuje:
- 17 Warsztatów Muzykowania Ludowego
- 10 Warsztatów Tańca Ludowego
- 11 Warsztatów Tradycyjnych Zawodów, Rzemiosła i Rękodzieła Artystycznego
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020
Regionalne Spotkania Kół Gospodyń Wiejskich
Regionalne Spotkania KGW będą odpowiedzią na zapotrzebowanie środowiska wiejskiego w zakresie edukacji regionalnej. Cykl realizowany będzie w pięciu wybranych ośrodkach w Małopolsce ze szczególnym uwzględnieniem terenów zachodnich.
Mateczniki Tradycji
Warsztaty dotyczące różnych aspektów niematerialnego dziedzictwa kulturowego: muzyki, tańca, tradycyjnego rzemiosła i rękodzieła artystycznego, skierowane są do dzieci, młodzieży i dorosłych – zarówno tych, którzy już wcześniej angażowali się w działania związane z ochroną niematerialnego dziedzictwa kulturowego, jak i ci, którzy nigdy wcześniej nie mieli takiej możliwości.